•                             شرکت نیرو فراز جنوب شرق
 • مدیریت انرژی
 •   عملیات طراحی، تامین تجهیزات، نصب، تست و راه اندازی پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق
 •   ارائه خدمات مهندسی مطالعات سیستمهای قدرت و انرژی های نو
 •   بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات نیروگاهها، پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق

 

نخستین پست ۶۳ کیلوولت GIS اصفهان برقدار شد

تعداد مطالعه:695


نخستین ایستگاه ۶۳/۲۰ کیلو ولت استان اصفهان و خط کابلی ۶۳ کیلو ولت چمران-لاله با هزینه‌ای بالغ بر ۹۰میلیارد تومان در شرکت توزیع برق استان اصفهان افتتاح و به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

                       

این ایستگاه یکی از طرح‌های مهم و زیربنایی استان با صرف بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان اعتبار امروز در آیینی با حضور مسوولان به بهره برداری رسید.

بهره برداری از ایستگاه ۶۳/۲۰ کیلوولت GIS چمران به همراه خط کابلی ۶۳ کیلوولت چمران به لاله در مرکز شهر و با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا یعنی سیستم GIS با حداقل مساحت ۱۵۰۰ مترمربع در خیابان کاوه اصفهان احداث شد.

با بهره برداری از ایستگاه ۶۳/۲۰ کیلوولت GIS چمران تعداد ایستگاه‌های ۶۳/۲۰ کیلوولت استان اصفهان به ۱۷۶ ایستگاه، تعداد ترانسفورماتور‌های ۶۳/۲۰ کیلوولت به ۳۰۹ دستگاه و ظرفیت ترانسفورماتور‌های نصب شده قابل بهره‌برداری به ۸۸۷۳.۵ مگا ولت آمپر خواهد رسید.

از این رو ظرفیت ایستگاه‌های ۶۳/۲۰ کیلوولت مناطق تحت مدیریت برق منطقه‌ای اصفهان ۰.۹ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان در این آیین گفت: پست ۶۳/۲۰ کیلوولت GIS چمران با توان نامی ۸۰ مگاولت آمپر با بهره‌گیری از فناوری GIS در ناحیه شمال شهر اصفهان همزمان با ایام الله دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت.

رسول موسی رضایی افزود: استفاده از جدیدترین فناوری روز دنیا یعنی سیستم GIS باعث شد که این پست با ۶ فیدر ۶۳ کیلوولت و ۱۶ فیدر ۲۰ کیلوولت در مساحتی اندک در داخل شهر اصفهان جوابگوی تامین انرژی مشترکان منطقه باشد.

وی ادامه داد: توان مورد نیاز این پست با ۲ خط کابلی ۶۳ کیلو ولت مابین ۲ پست چمران و لاله که امروز بهره برداری از آن آغاز شده است تامین خواهد شد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان اظهارداشت: این پست در ۲ طبقه با حفظ اصول مبلمان شهری طراحی شده است و با سیستم کنترل و حفاظت conventional به منظور تامین برق محدوده شمال شهر اصفهان و افزایش قابلیت اطمینان شبکه طراحی و بهره برداری شد.

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر عملیات اجرایی و همچنین به ثمر رسیدن ۱۳ پروژه مهم و زیربنایی شرکت برق منطقه‌ای اصفهان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

تعداد مشترکان برق استان اصفهان از مرز ۲ میلیون و ۸۰۰ نفر گذشته است.

 

 

 


دیدگاه کاربران