•                             شرکت نیرو فراز جنوب شرق
 • مدیریت انرژی
 •   عملیات طراحی، تامین تجهیزات، نصب، تست و راه اندازی پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق
 •   ارائه خدمات مهندسی مطالعات سیستمهای قدرت و انرژی های نو
 •   بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات نیروگاهها، پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع و توزیع نیروی برق

 

افتتاح دو نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در یزد در نیمه اول سال ۹۹

تعداد مطالعه:736


مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد گفت:دو نیروگاه خورشیدی هر کدام به ظرفیت ۱۰ مگاوات در نیمه اول سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد و این در حالی است که مجوز تعداد ۱۸ نیروگاه هم با ظرفیت ۳۰۵ مگاوات در استان صادر و در مرحله تامین مالی قرار دارد.

                       

مدیر عامل برق منطقه‌ای یزد با تشریح چشم‌انداز صنعت برق استان تا افق ۱۴۰۵، از افتتاح دو نیروگاه خورشیدی جدید در نیمه اول سال آینده و صدور مجوز برای ایجاد ۱۸ نیروگاه با ظرفیت ۳۰۵ مگاوات خبر داد.

«محمدحسن صباغ‌زادگان» راجع به چشم‌انداز صنعت برق استان اظهار کرد: براساس طرح جامع چشم‌انداز برق استان تا افق سال ۱۴۰۵، حداکثر انرژی الکتریکی استان ۲۹۶۰ مگاوات پیش‌بینی شده است که با احتساب آن شبکه استان به توسعه ۲۹۰ کیلومتری مدار خط انتقال و فوق توزیع و توسعه ۲۲۹۵ مگاولت آمپر ظرفیت ایستگاهی برق نیاز دارد.

وی در خصوص وضعیت برق مصرفی امسال و پارسال استان نیز گفت: پیک مصرف تابستان استان در سال جاری ۱۶۶۸ مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۴۰ مگاوات افزایش داشته و این در حالیست که پیک بار تابستان ۱۳۹۷ در استان ۱۵۲۰ مگاوات و در زمستان نیز به حدود ۱۱۰۰ مگاوات رسیده بود.

صباغ‌زادگان سهم بخش صنعت از مصرف نیروی برق استان را ۷۵ درصد عنوان و با اشاره به رشد هشت درصدی مصرف امسال این بخش، گفت: ظرفیت قابل تولید برق در استان یزد تا پایان سال جاری ۲۲۱۰ مگاوات و تولید این انرژی ۴۱۹۳ گیگاوات ساعت است، ولی مصرف کل انرژی برق استان ۳۳۸۹ گیگاوات ساعت می‌باشد که ۱۶۱۵ گیگاوات ساعت به برق مصرفی صنایع بزرگ اختصاص دارد.

وی با تاکید بر این که در مجموع سالانه تنها به مدت ۲۰۰ ساعت نیازمند کنترل و مدیریت برق در کشور هستیم، افزود: ایجاد نیروگاه جدید برای تامین برق مورد نیاز این بازه زمانی کوتاه نه از لحاظ زیست محیطی و نه اقتصادی اصلاً مقرون به صرفه نیست و نیازمند همراهی و صرفه‌جویی مردم برای عبور از ساعات پیک بار هستیم لذا نقش رسانه‌ها به عنوان رشته‌های ارتباطی بین صنعت برق با مردم و قشر‌های مختلف جامعه بسیار اساسی و حائز اهمیت است.

این مسئول در همین رابطه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای کاهش سهمیه پیک بار مصرف برق استان یزد تعداد ۱۵۰۴ تفاهم‌نامه از سوی شرکت توزیع و تعداد ۲۲ تفاهم نامه از سوی برق منطقه‌ای استان با صنایع گوناگون مبادله شده تا استان بدون خاموشی پیک بار مصرف را سپری کند.

صباغ‌زادگان در پایان نیز با بیان این که تاکنون هفت نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۵۸.۵ مگاوات در شهرستان‌های اشکذر، اردکان، تفت، خاتم، مهریز و یزد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، اعلام کرد: دو نیروگاه خورشیدی دیگر هر کدام به ظرفیت ۱۰ مگاوات در نیمه اول سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد و این در حالی است که مجوز تعداد ۱۸ نیروگاه هم با ظرفیت ۳۰۵ مگاوات در استان صادر و در مرحله تامین مالی قرار دارد.

 

منبع: ایسنا

 

 

 


دیدگاه کاربران